Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 531-969-890

Zabiegi na ciałoZabiegi na ciało

Twój kręgosłup potrzebuje pomocy? Jako fizjoterapeuci doskonale wiemy, jak zaradzić problemom, z którymi się borykasz. Przeprowadzamy zabiegi fizykalne, dostosowane do konkretnej dolegliwości bólowej.

 

Zabiegi fizykalne (rehabilitacja):

Ultradźwięki - jest to zabieg , który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozluźniające i przyśpieszające gojenie. To bezbolesny zabieg polegający na działaniu fali ultradźwiękowej na zmienione chorobowo miejsca. Tkanka naświetlana falą ultradźwiękową podczas zabiegu podlega mikro-masażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura oraz przyśpieszone mikrokrążenie.

Fonoforeza - są to ultradźwięki z wykorzystaniem leku; np. żel o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym , wprowadzonym przez skórę do tkanek przy odpowiednio dobranej częstotliwości.

Wskazania

 • bóle kręgosłupa;
 • nerwobóle;
 • zapalenie stawów kręgosłupa;
 • stany po przebytych urazach (zwichnięcia, skręcenia stawów);
 • rwa kulszowa i barkowa;
 • ostrogi piętowe; 
 • zespoły bólowe pochodzenia neurologicznego np. dyskopatia, bóle korzeniowe;
 • zwyrodnienie stawu kolanowego i biodrowego;
 • przykurcz spowodowany blizną.

Przeciwwskazania

 • obecność metalowych implantów w okolicy zabiegu; 
 • choroby nowotworowe;
 • ciąża;
 • ostre stany zapalne; 
 • stan po wszczepieniu rozrusznika. 

 

Lampa sollux 

Lampa lecznicza, która emituje promieniowanie podczerwone. Główne zastosowanie lampy sollux to działanie przeciwbólowe, przy zmianach skórnych m.in. leczenie trądziku, a także w przypadkach zaburzenia krążenia, działa rozgrzewająco. Promieniowanie lampy dociera w głąb tkanek, obniżając napięcie mięśni oraz łagodzi ból. Zalecana jest przed wykonaniem masażu, w celu zmniejszenia uczucia zakwasów, jonoforezy i ćwiczeń ruchowych. Łagodzi stany zapalne oraz przyśpiesza gojenie się ran.


Wskazania:

bóle kręgosłupa, karku, rwa kulszowa i ramienna, bóle mięśniowe, dyskopatia, lumbago, przykurcze mięśniowe i stawowe, trądzik młodzieńczy, stany po skręceniach i stłuczeniach i spowodowane nimi krwiaki, blizny oraz zrosty, półpasiec, stany zapalne stawów i nerwów, zapalenie zatok obocznych nosa i zatok szczękowych, stany depresyjne( jej światło zmniejsza objawy, poprzez rozgrzanie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, redukując napięcie mięśniowe. 

Przeciwwskazania

stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości skóry, owrzodzenia, gorączka, żylaki, niewydolność krążenia, ciąża, choroby nowotworowe, gruźlica płuc, zaburzenia w ukrwieniu obwodowych części kończyn.

 

Prądy Tens

Jest to impulsowy prąd o niskiej częstotliwości i szybko narastających impulsach (zazwyczaj do ok. 200 HZ).
Prądy Tens w rehabilitacji stosowane są w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, wynikających z różnych jednostek chorobowych. Zabieg ten jest zalecany zarówno w stanie ostrym jak i przewlekłym. Ponadto impulsy elektryczne powodują stymulację naturalnych substancji przeciwbólowych wytwarzanych przez organizm, czyli endorfin. Prądy Tens nie leczą przyczyny bólu, ale doskonale sprawdzają się w uśmierzaniu bólu i zmniejszeniu nieprzyjemnych odczuć.

 

Wskazania: 

bóle kręgosłupa, bóle mięśni i stawów, bóle menstruacyjne, bóle zębów wywołane resekcją, bóle po urazach i operacjach.

Przeciwwskazania:

nowotwory, choroby serca, rozrusznik serca, otwarte rany, stany zapalne i ubytki na skórze, zaburzenia czucia, epilepsja (szczególnie w okolicy głowy), ciąża (szczególnie w pierwszych 3 trymestrach w okolicy brzucha).

 

Galwanizacja

Jest to zabieg prądowy, znany także jako elektroterapia, wykorzystujący przepływ prądu stałego między dwiema elektrodami umieszczonymi na ciele.
Działa przeciwzapalnie, skutecznie uśmierza ból. W wyniku działania tego prądu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co wspomaga procesy regeneracyjne w tkankach.
Po zabiegu może wystąpić czerwony rumień na ciele, który może się utrzymywać od kilku do kilkudziesięciu minut na ciele i nie powinien budzić niepokoju u pacjenta. Galwanizacja bardzo szybko przynosi rezultaty, czasem wystarczy seria 10 zabiegów aby poczuć ulgę w bólu, w zależności od stanu pacjenta-ostry, podostry lub przewlekły. Pojedynczy zabieg trwa od 10 do 20 min i jest on dostosowany indywidualnie do schorzenia i okolicy zabiegowej. Podczas zabiegu odczuwa się delikatne mrowienie.

 

Wskazania:

bóle, napięcia i przeciążenie mięśni, porażenie nerwu twarzowego, nerwobóle, stany po urazach np. trudno wchłaniające się krwiaki lub obrzęki, powikłania po złamaniach, przewlekły ból;

Przeciwwskazania:

infekcje, szczególnie przebiegające z gorączką, uszkodzenia i stany zapalne na skórze, nowotwory, zaburzenia czucia, zakrzepy i zatory żył; czas trwania od 10 do 20 minut.

 

Jonoforeza 

Jest to zabieg prądowy z obszaru fizjoterapii. Polega na wprowadzenie w chore miejsce leku, którego wchłanianie przyśpiesza się za pomocą prądu stałego.
Zabieg działa na wszelkiego rodzaju bóle stawowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej, przy nerwobólach i porażeniach obwodowych.
Wykorzystywany również w kosmetyce, do walki z uciążliwym trądzikiem pospolitym oraz trądzikiem różowatym. Zastosowanie ma także u pacjentów z różnymi bliznami oraz do zamykania rozszerzonych naczynek.

 

Przeciwwskazania: 

rozrusznik serca, choroba nowotworowa, stany zapalne skóry i tkanek miękkich, owrzodzenia, stany gorączkowe, miażdżyca naczyń krwionośnych, uczulenie na prąd galwaniczny, ciąża i karmienie piersią;
Czas zabiegu od 10 do 20 minut.